« Zpět Nápověda

Úvodem

Walkies je jednoduchý, přehledný portál výletů se psy, kde se setkávají majitelé, kteří sdílejí své zážitky z výletů a ti, kteří teprve nějakou výletní inspiraci hledají. Typickým uživatel se zaregistruje a pak jen přidává výlet za výletem.

Seznam výletů

Seznamem výletů na hlavní stránce lze listovat pomocí číslování nad a pod seznamem. Zobrazované informace zahrnují Název výletu a pod názvem Shrnutí zajímavých míst, což je výčet nadpisů zajímavých míst, o kterých se dočtete více po otevření daného výletu kliknutím na jeho podtržený tučný nadpis. Sloupec Podrobnosti uvádí Region výletu, Délku trasy v kilometrech, Jméno/Přezvídku autora a volbu Tisk.

Hledat výlet

Vyhledávat mezi všemi výlety na portálu lze pomocí několika parametrů. Vhodné výlety můžete vyhledávat pomocí políčka Hledat v textu podle klíčových slov v názvu, v popisu, nebo mezi štítky (popisné údaje charakteristické pro daný výlet) a dále pomocí tlačítek s omezeným výběrem voleb: Délka trasy (5 možností), Region (okresy a kraje ČR, zahraničí, ostatní), Prostředí (4 možnosti, např. město / mimo město apod.), Roční období a Požadované štítky (kamenná cesta, vyhlídka, naučná stezka a mnoho dalších). Po kliknutí na Vyhledat dojde k vytřídění výletů s požadovanými vlastnostmi. Chcete-li filtr zrušit a zobrazit opět všechny výlety, kliknete na Zrušit vyhledávání nad seznamem výletů.

Prohlížení, tisk a sdílení výletu

Výlet se seznamu nebo z výsledků vyhledávání dle Vašich požadavků otevřete kliknutím na jeho nadpis. Prohlížení začíná přehledem Štítků, které představují popisná klíčová slova a velmi rychle tak zjistíte, zda výlet splňuje vaše požadavky. Následují autorem vložené dokumentární Fotografie z výletu. Jejich prohlížení spustíte kliknutím na první snímek a po otevření samostatného okna klikáte na šipky, které se při ukázání myší zobrazí u svislých okrajů, pro zobrazení následující nebo předchozí fotografie. Kliknutím na křížek vpravo dole pod fotografií a prohlížení ukončíte a vracíte se do otevřeného výletu. Trasa je výřez mapy, ve které můžete používat rolování kolečkem myši pro zvětšování a zmenšování i přidržením levého tlačítkem mapu posouvat. V pravém horním rohu mapy je možné kliknutím na Mapa přepínat mezi satelitním a terénním typem mapy. Pod oknem mapy je zobrazen orientační profil trasy s průběhem nadmořské výšky v délce trasy. Celková délka trasy je uvedena pod profilem. V oddíle Zajímavosti jsou pod svými nadpisy popsána jednotlivá zajímavá místa na trase (výše zmíněné rozšíření výčtu zobrazovaného v Seznamu výletů). Nakonec se zobrazují Komentáře, které mohou prohlížet všichni, ale přidávat je mohou pouze registrovaní uživatelé.

Každý výlet lze v jednotné formě vytisknout a výtisk si přibalit na cestu s sebou. Funkci spustíte kliknutím na tlačítko Tisk nad výletem a pak postupujete dle nastavení Vašeho počítače. Výtisk bude obsahovat všechny vyplněné informace včetně mapy, data vytištění a internetového odkazu, nebo QR kódu.

Dále je k dispozici tlačítko Sdílet, pomocí kterého lze nasdílet právě prohlížený výlet na sociálních sítích. Sdílení e-mailem je přístupné pouze přihlášeným (registrace viz níže), adresát tak nebude považovat zprávu za nevyžádanou. Po přihlášení stačí jen zadat e-mailovou adresu adresáta a odeslat.

Přidat výlet

Registrovaní i neregistrovaní uživatelé mohou výlety libovolně přidávat. Administrátor portálu si vyhrazuje právo smazat jakkoli nevhodný výlet. Kliknutím na Přidat výlet nahoře na hlavní stránce se zobrazí základní formulář, do kterého vyplníte povinné položky – Název výletu, zvolíte Region, a doplníte Popis. Po přidání výletu budete moci přidat fotografie, přesnou trasu s využitím mapy, popis jednotlivých zajímavých míst a další podrobnosti. Přidáváte-li výlet jako neregistrovaný uživatel, Váš výlet bude muset být před zveřejněním schválen administrátorem.

Zaregistrujte se

Pokud máte v plánu sdílet své výlety s ostatními, je vhodné se zaregistrovat pomocí svého Jména či přezdívky, E-mailu a Hesla. Registrace je bezplatná a k ničemu Vás nezavazuje. Umožňuje Vám jednoduše přidávat výlety, komentovat své i cizí výlety a přeposílat je e-mailem ostatním (další výhody a funkce se připravují). V případě, že heslo zapomenete, klikněte na odkaz Zapomenuté heslo vpravo nahoře na hlavní stránce a postupujte dle tam uvedeného návodu.

Vaše nastavení

Po přihlášení svým jménem a heslem se Vaše uživatelské jméno zobrazí nahoře na hlavní stránce spolu s odkazy Vaše nastavení, kde můžete Změnit heslo nebo Smazat účet (a tím svou registraci zrušit), a odkazem Odhlásit se.

Vývoj webu

V plánu jsou mnohá vylepšení a nové funkce portálu. Máte-li nějaký komentář k projektu, velice uvítám, když mi jej sdělíte na info@walkies.cz. Členové sociální sítě LinkedIn mohou vstupovat do diskuzní skupiny na Walkies.cz – Jdeme ven!